Galvenais Sports Un Spēles Būtiskais tenisa vārdnīca: izskaidroti 26 tenisa noteikumi

Būtiskais tenisa vārdnīca: izskaidroti 26 tenisa noteikumi

Jūsu Horoskops Rītdienai

Tenisa spēle ir visaptverošs sporta veids, kas var uzlabot jūsu roku un acu koordināciju, līdzsvaru un veiklību. Tas var arī uzlabot jūsu kritiskās domāšanas un problēmu risināšanas prasmes. Lai pareizi (un godīgi) spēlētu tenisu, ir svarīgi iepazīties ar visiem noteikumiem un noteikumiem.

Mūsu populārākais

Mācieties no labākajiem

Izmantojot vairāk nekā 100 klases, jūs varat iegūt jaunas prasmes un izmantot savu potenciālu. Gordons RamzijsĒdienu gatavošana Annija LeibovicaFotogrāfija Ārons SorkinsScenārija rakstīšana Anna VintūraRadošums un vadība deadmau5Elektroniskās mūzikas producēšana Bobijs BraunsMeikaps Hanss ZimmersFilmu vērtēšana Nils GaimansStāstīšanas māksla Daniels NegreanuPokers Ārons FranklinsTeksasas stila grili Miglains KoplendsTehniskais balets Tomass KellersGatavošanas paņēmieni I: dārzeņi, makaroni un olasSāc

Pāriet uz sadaļu

26 būtiskākie tenisa noteikumi

Tenisam ir daudz sava lingo, kas ir nepieciešams, lai katrs spēlētājs iemācītos, pirms viņš jebkad sper kāju laukumā. Apskatiet šo izplatīto tenisa terminu sarakstu:

1. Dūzis : Ace rodas, ja servisa atdevējs vispār nevar sazināties ar pretinieka servi, kā rezultātā tiek zaudēts punkts. Servisa dūzis tiek uzskatīts arī par uzvarētāja veidu.
  2. Ieguvums : Pazīstams arī ar vairāk sarunvaloda termins ad-in, tā ir atsauce uz tenisa rezultātu, ja serveris uzvar nākamo punktu pēc deuce. Ad-in punkti tiek pasniegti no priekšrocību laukuma (tenisa korta kreisajā pusē). Ja servējošā puse atkal gūst vārtus, tā ir spēle. Ja viņi zaudē savu priekšrocību punktu, rezultāts atgriežas, lai samazinātu.
  3. Priekšrocība-out : Tas tiek dēvēts arī par reklāmas iznākšanu. Tas attiecas uz tenisa rādītājiem, ja serveris zaudē nākamo punktu pēc deuce. Ja viņi zaudē reklāmas punktu, pretinieks uzvar spēli. Ja serveris var iegūt reklāmas blakus punktu, rezultāts atgriežas pie secinājuma. Reklāmas vietas vienmēr tiek pasniegtas no reklāmas laukuma puses.
  4. Priekšrocību komplekts : Priekšrocību komplekts tiek izspēlēts, ja nav taibreika formāta, kas nozīmē, ka katrā setā jāuzvar ar divām spēlēm. 2010. gadā profesionālie tenisisti Džons Isners un Nikolā Mahuts Vimbldonā aizvadīja garāko maču tenisa vēsturē. Viņu piektais sets ilga vairāk nekā astoņas stundas, beidzot ar Isnera uzvaru ar 70-68.
  5. Bāzes līnija : Laukuma aizmugure, kur spēlētāji trāpīja uz zemes. Servētājiem servēšanas laikā arī jāpaliek aiz pamatlīnijas un tie nedrīkst pieskarties vai šķērsot līniju, kamēr viņu raketes galva nesaskaras ar bumbas lozēšanu. Izgriezumu bāzes līnijas vidū sauc par centra atzīmi.
  6. Deuce : Kad tenisa spēles rezultāts ir neizšķirts 40-40 (vai 40), to sauc par deuce. Deuce rādītāji vienmēr tiek pasniegti no tiesas labās puses, kas pazīstama arī kā deuce tiesa.
  7. Divkārša vaina : Divkārša kļūda ir tad, kad pasniegtā bumba nokavē servisa lodziņu vai piezemējas tīklā, vai servera pēdas kļūda ir otrajā servē.
  8. Dubultā sānu līnija : Tā kā dubultspēlēs ir divreiz vairāk spēlētāju, dubultspēļu alejas dod vairāk iespēju spēlēt, atverot pilnu laukumu. Dubultspēļu alejas ir divi paneļi, kas atrodas standarta tenisa laukuma malās, un tiek uzskatīti par spēlētiem tikai dubultspēļu laikā. Lielbritānijā dubultspēļu alejas sauc par tramvaja līnijām.
  9. Kļūda : Kļūda notiek pie pirmās serves, kad serveris sit bumbu nepareizajā serves lodziņā, ārpus robežas vai tīklā. Kļūda var rasties arī tad, kad serveris servēšanas laikā pieskaras vai pāriet pāri bāzes līnijai, ko dēvē arī par kājas kļūdu.
  10. Piespiedu kļūda : Piespiedu kļūda rodas, ja spēlējat stratēģiski pretinieka vājumā vai trāpot neatgriezenisku metienu, kā rezultātā pretinieka spēlētājs sit tenisa bumbu ārā vai tīklā.
  11. Spēles punkts : Kad spēlētājs spēlē iegūst lielāko daļu punktu, pēdējais punkts tiek saukts par spēles punktu.
  12. Grand Slam : Grand Slam nozīmē, kad spēlētājs vienā sezonā uzvar visos četros lielākajos tenisa čempionāta turnīros - Australian Open, French Open, US Open un Vimbldonā. Līdz šim tenisa vēsturē šo sasniegumu ir sasniegušas tikai piecas spēlētājas, tostarp Serēna Viljamsa, kura izcīnījusi 23 'Grand Slam' titulus. Individuālos čempionāta turnīrus bieži dēvē par Grand Slam turnīriem.
  13. Ļaujiet : Let ir tad, kad pirmā vai otrās serves laikā serve ietriecas tīklā, bet bumba nonāk pareizajā servisa kastē (ja tā trāpās tīklā, bet piezemējas, tā ir vaina). Ja bumba tiek izlaista uz pirmo servi, jūs saņemat pārsvaru, tas ir, jums jāsāk no pirmās serves un atkal ir divas iespējas to izdarīt. Ja bumba ir izlaista otro servi, jums ir tikai viena iespēja iekļūt pareizajā servisa kastē. Tomēr, kamēr bumba pēc atsitiena tīklā atlec pareizajā servisa lodziņā, jūs varat turpināt saņemt izlaidumus un servēt, līdz tas ieiet, vai arī jūs nokavējat.
  14. Mīlestība : Mīlestība ir vienāda ar nulli, ja to izmanto, atsaucoties uz rezultātu.
  15. Spēles punkts : Kad spēlētājs uzvar lielāko daļu setu un ir viena punkta attālumā no uzvaras visā tenisa mačā, viņam ir mača punkts.
  16. Tīkls : Tīkls sadala tenisa kortu, dodot katram spēlētājam savu pusi. Tīklu punkta laikā nevar pieskarties, pretējā gadījumā tas automātiski tiek zaudēts.
  17. Vērtēšana bez reklāmām : Ja jūs izvēlaties punktu skaitu bez reklāmām, tad spēli uzvar spēlētājs, kurš iegūst deuce punktu. Vērtēšana bez reklāmām ir izdevīga spēlētājiem, kuri vēlas spēlēt ātru spēli, nenokļūstot potenciāli garā turpinājumā, mēģinot uzvarēt katrā spēlē ar diviem punktiem.
  18. Nekuriene : Neviena cilvēka zeme nav tiesas apgabals starp bāzes līniju un dienesta līniju. Šī spēles zona nav pietiekami tālu atpakaļ, lai veiktu pareizu zemes triecienu, kā arī nav pietiekami tuvu tīklam, lai trāpītu pienācīgā volejbolā. Lielākā daļa spēlētāju, kas noķerti neviena cilvēka zemē, ir neizdevīgā stāvoklī (ja vien viņiem nav ideāla iestatījuma tuvošanās metienam, kas ir agresīvs īsa sitiena sitiens no laukuma vidus).
  19. Rallijs : Mītiņš attiecas uz nepārtrauktu punkta spēli. Tiklīdz serve nonāk spēlē un pēc tam tiek atgriezta, sākas rallijs, līdz punktu iegūst viens spēlētājs vai komanda (šo terminu bieži jauc ar volejbolu, kas ir no gaisa sitiena veids).
  20. Servisa pārtraukums : Servējošajam spēlētājam parasti ir priekšrocības salīdzinājumā ar otru spēlētāju. Serveris izveido pirmos punktus visā spēlē, bieži vien nosakot, kā viņi tiek spēlēti. Tomēr, ja saņēmēja puse gūst pietiekami daudz punktu, lai uzvarētu šajā spēlē, tas tiek uzskatīts par servisa pārtraukumu.
  21. Apkalpošanas līnija : Apkalpošanas līnija ir tiesas horizontālā viduslīnija, turpretim vertikālā viduslīnija, kas perpendikulāra tai, ir centra apkalpošanas līnija, un tā atdala abas servisa kastes. Vietas, kur satiekas līnijas, bieži sauc par T.
  22. Noteiktais punkts : Kad spēlētājs uzvar lielākajā daļā spēļu un ir viena punkta attālumā no uzvaras visā setā, viņam ir noteikts punkts.
  23. Atsevišķa sānu līnija : Vienspēļu laukums ir paredzēts viens pret vienu (pazīstams arī kā vienspēle), un tas tiek regulēts atbilstoši laukuma iekšējām līnijām.
  24. Kaklasaite : Dažreiz spēlētājiem ir neizšķirts rezultāts setā (6-6). Tādā gadījumā spēlētāji nonāk taibreikā, kur pirmais, kurš uzvarējis septiņus punktus, uzvar setu. (Spēlētājam arī jāuzvar sets ar diviem punktiem.) Tenisa rezultāta ar taibreiku piemērs būtu 7-6 (lai pārstāvētu spēles) un 7-5 (lai attēlotu taibreika punktus). Tomēr taibreiks var turpināties pēc septiņiem punktiem, ja neviens spēlētājs nevar uzvarēt divas pēc kārtas.
  25. Nepiespiesta kļūda : Nepiespiestas kļūdas rodas, ja spēlētājs kļūdās pats, bez otra spēlētāja spiediena vai stratēģijas. Ja jums nejauši ir izdevies iestatīt pretinieku spēlētāju perfektam metienam un viņi to pātagu vai ja viņi dubultkļūda otrajā servē, tā ir nepiespiesta kļūda.
  26. Uzvarētājs : Kad spēlētājs trāpīja labu metienu, kas ir pilnīgi neaizskarams pretinieka pusē, to sauc par uzvarētāju. Uzvarētāji var notikt ar lielāko daļu tenisa metienu - tiem nav obligāti jābūt ātriem un spēcīgiem -, kamēr otrs spēlētājs fiziski nesaskaras ar bumbu.